Nowoczesne ogrzewanie podłogowe Rzeszów

W ostatnich latach daje się zauważyć w naszym społeczeństwie zwiększoną troskę o środowisko. Coraz więcej osób staje się świadomymi jego gwałtownie postępującej degradacji oraz konsekwencji z tego wynikających. Aby powstrzymać ten proces, staramy się wprowadzać do naszego życia ekologiczne rozwiązania. Widać wyraźny odwrót od tradycyjnych sposobów ogrzewania budynków za pomocą węgla czy gazu, z uwagi na chęć zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Problem ten nie dotyczy nowoczesnych instalacji grzewczych, zasilanych np. energią elektryczną, która coraz częściej pochodzi z odnawialnych źródeł. Jeśli chodzi o nowoczesne ogrzewanie Rzeszów należy do miast, w których coraz więcej mieszkańców decyduje się na elektryczne ogrzewanie podłogowe. To stosunkowo prosty i tani system w instalacji. Źródło ciepła stanowią umieszczane pod wierzchnią warstwą podłogi maty grzewcze, składające się przewodów, które rozgrzewają się pod wpływem przepływającego prądu. W wyniku ich pracy nie powstają żadne zanieczyszczenia.

Zastosowanie mat grzewczych w Rzeszowie i okolicach

Jeżeli chodzi o montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego, to nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia. Takie rozwiązanie powszechnie stosuje się w mieszkaniach, domkach jednorodzinnych, biurach, instytucjach publicznych, sklepach czy punktach usługowych. Współcześnie wielu inwestorów decyduje się na taką instalację już na etapie projektowania budynku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć stosować je także w starszym budownictwie. Oczywiście, efektywność mat grzewczych zależy od izolacji termicznej, dlatego warto najpierw zadbać o odpowiednie ocieplenie ścian czy okien. Jeżeli są Państwo zainteresowani takim produktem, jak maty grzewcze Rzeszów to miasto, w którym można skorzystać z oferty renomowanej marki TERMOFOL. Nasze produkty charakteryzuje niezawodność oraz energooszczędność, a także zgodność z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej. Wykonujemy także indywidualne projekty oraz zapewniamy bezpieczny transport i fachowy montaż. Działamy na terenie całego województwa podkarpackiego.

Jak działa elektryczne ogrzewania podłogowe?

Maty grzewcze wykorzystują zjawisko podczerwieni, co oznacza, że emitują swoje ciepło na pobliskie elementy wyposażenia. To znacznie bardziej efektywny sposób w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami konwektorowymi, oddającymi ciepło do powietrza. Jak wiadomo, ogrzane powietrze unosi się do góry, przez co traci się wiele energii. Ogrzewanie podłogowe wykorzystujące promieniowanie podczerwone okazuje się bardziej wydajne, ponieważ większość energii zostaje oddana bezpośrednio do elementów wyposażenia, a nawet przebywających w pomieszczeniu osób. Należy w tym miejscu dodać, że tego rodzaju promieniowanie jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Emituje je przecież każdy obiekt o temperaturze większej, niż zero absolutne. Mata grzewcza oddaje natomiast go tyle, aby ogrzać pomieszczenie do wybranego poziomu, co umożliwia łatwe sterowanie instalacją. Jeśli miejscem Państwa zamieszkania jest Rzeszów lub okolice, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.