Nowoczesne ogrzewanie podłogowe Kielce

Wybór sposobu ogrzewania do nowego lub remontowanego budynku należy do najtrudniejszych decyzji. Na rynku dostępnych jest wiele instalacji, których cechy sprawdzają się w różnych warunkach. Jednym z ciekawszych i niewymagających tworzenia skomplikowanych instalacji metod jest elektryczne ogrzewanie podłogowe. Kielce i inne miejscowości w województwie świętokrzyskim coraz odważniej odchodzą od węgla, dlatego takie rozwiązanie warte jest zainteresowania. 

Elektryczne maty grzewcze w Kielcach to jedna z chętniej wybieranych ekologicznych metod grzewczych. Zasilane prądem elektrycznym maty nie wymagają procesu spalania do wytworzenia ciepła, dlatego powietrze wokół budynku zawiera mniejsze ilości pyłów zawieszonych. Dodatkowo możliwość połączenia instalacji z panelami fotowoltaicznymi sprawia, że ogrzewanie jest niemal darmowe. To kolejny argument, który może przekonać osoby zamieszkujące Kielce do inwestycji w folie grzewcze. 

Maty grzewcze w Kielcach – sposób na ogrzewanie pomieszczeń

W obliczu ustaw antysmogowych wiele osób stoi przed dylematem: wymienić kocioł węglowy na nowszy, czy postawić na inne ogrzewanie. Kielce do 2026 roku muszą pozbyć się wszystkich kotłów węglowych poza najbardziej nowoczesnymi. Zamiast inwestować w kolejny piec, lepiej zamontować w domu w Kielcach maty grzewcze. Są to folie emitujące podczerwień, która ogrzewa pomieszczenie. Mają niewielką grubość, dlatego bez problemu można zamontować je pod panelami w ogrzewaniu podłogowym. Ponadto istnieje możliwość umieszczenia ich pod dywanem lub wykładziną, a nawet na powierzchniach pionowych czy suficie pod zabudową z płyt gipsowych. 

Ogrzewanie podłogowe w Kielcach wykorzystujące maty grzewcze jest praktycznie bezobsługowe. Nie ma konieczności pilnowania paliwa, wynoszenia popiołu czy skomplikowanej regulacji temperatury. Precyzyjną regulację można przeprowadzić za pośrednictwem panelu sterowania czy aplikacji w smartfonie. Dodatkowo system nie powoduje grawitacyjnego podnoszenia się ciepłego powietrza, a wraz z nim kurzu. To sprawia, że maty grzewcze w Kielcach wybierane są także przez alergików i osoby mające problemy z drogami oddechowymi. 

Wybierz profesjonalne ogrzewanie – Kielce i okolice 

Wybierając wszystkie systemy grzewcze, a także inne instalacje ważne dla naszego domu, chcemy korzystać z oferty profesjonalistów. U kogo zamówić dobrej jakości maty grzewcze? Kielce i inne miasta w świętokrzyskiem leżą na obszarze działania firmy Termofol. Oferujemy wysokiej jakości maty, które można dostosować do potrzeb i rozmiarów obiektu. 

Ogrzewanie podłogowe w Kielcach z zastosowaniem mat to nie jedyna dziedzina naszej działalności. Jesteśmy w stanie także zaprojektować całą sieć, biorąc pod uwagę rozmiar obiektu i dotychczasową sieć grzewczą. W naszym projekcie jesteśmy w stanie zestawić ją z fotowoltaiką, której sieci także znajdują się w ofercie naszego przedsiębiorstwa. Ponadto dysponujemy sprawdzoną ekipą serwisową, dlatego możemy przeprowadzić montaż instalacji ogrzewania w Kielcach.