ogrzewanie-ścienne

Ogrzewanie ścienne elektryczne – najważniejsze informacje

Ogrzewanie ścienne zaliczamy do rodziny ogrzewania powierzchniowego niskotemperaturowego może ono zostać zainstalowane jako jedyne, samodzielne źródło ciepła ewentualnie służyć jako ogrzewanie uzupełniające w przypadku braku niewystarczającej powierzchni ogrzewania podłogowego w pomieszczeniu. 

Ogrzewanie ścienne gwarantuje równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia . W tym typie ogrzewania oddawanie ciepła odbywa się przede wszystkim przez promieniowanie gwarantując równomierny rozkład temperatury na całej wysokości pomieszczenia. Temperatura ściany w ogrzewaniu ściennym może wynosić nawet do 40°C.  Wysoki komfort termiczny, niskie koszty eksploatacji oraz wiele innych zalet to główne powody przez które ogrzewanie ścienne jest coraz częściej stosowane jako podstawowy system grzewczy.

Instalacja folii grzewczej w tym typie ogrzewania charakteryzuje się najniższym kosztem inwestycji ze wszystkich dostępnych na rynku typów ogrzewania. Folia grzewcza zapewnia najwyższy komfort przy najniższych nakładach inwestycyjnych.

Korzyści ogrzewania folią grzewczą

  • Oddawanie ciepła poprzez promieniowanie
  • Optymalny rozkład temperatury w pomieszczeniu
  • Szybki czas nagrzewania
  • Brak cyrkularki powietrza – eliminacja kurzu oraz alergenów
  • Oszczędności rzędu 20-30% względem ogrzewania konwekcyjnego
  • Brak strat przesyłowych
  • Precyzyjne sterowanie
  • Brak grzejników – możliwość dowolnej aranżacji wnętrz

Kiedy warto zamontować ogrzewanie ścienne elektryczne?

Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez względu na jego stylistykę czy sposób rozmieszczenia mebli i innych sprzętów domowych. Komfort użytkowania oraz wysoka estetyka, jaką gwarantują ścienne panele grzewcze, bez wątpienia wpływa na wybór tej formy ogrzewania. Właśnie dlatego jest polecane osobom, które nie chcą rezygnować z wymarzonej aranżacji wnętrz i poszukują sposobu na maksymalne wykorzystanie przestrzeni całkowicie zgodne z własnymi upodobaniami. Co niezwykle ważne – instalacja okazuje się również dobrym sposobem na wprowadzenie oszczędności w domowym budżecie. Nowoczesne panele grzewcze pozwalają uniknąć strat ciepła w trakcie jego transmisji.

Ogrzewanie ścienne sprawdzi się także w sytuacji, gdy chcemy utrzymać równą emisję ciepłego powietrza, bez stosowania nawiewów wywołujących wzbijanie kurzu.  To dobra opcja w szczególności dla alergików, osób starszych czy wrażliwych na kurz. Dzięki tego typu ogrzewaniu pył nie unosi się tak łatwo jak w przypadku tradycyjnych grzejników, które często są siedliskiem drobnoustrojów. Za sprawą ścian grzewczych pomieszczenie równomiernie i stopniowo się nagrzewa. Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia osuszania ścian, a więc zmniejszenia ryzyka wystąpienia niebezpiecznej pleśni. Specjaliści wskazują też na pewną ciekawą zależność. Dowodzą, że gdy we wnętrzu utrzymuje się wysoka temperatura, a ściany są wyziębione – osoby przebywające wewnątrz mogą marznąć. Właśnie dlatego w celu zapewnienia wysokiego komfortu oraz niezwykle przytulnego charakteru wnętrza doskonale sprawdzą się ściany grzewcze. 

Panele znajdujące się wewnątrz ściany okazują się też niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Wyeliminowany zostaje problem czyszczenia grzejników, co znacznie ułatwia użytkowanie i pozwala na oszczędność czasu. Konserwacja urządzeń odbywa się niezwykle rzadko lub wcale, w związku z czym zostaje wyeliminowany problem nieszczelnych, przeciekających instalacji i tym samym przerw w ogrzewaniu.

Zobacz: Maty grzewcze elektryczne

Gdzie można zastosować ogrzewanie ścienne?

Prywatne domy i mieszkania są oczywistym miejscem montażu folii grzewczych. Z tego rozwiązania korzysta się jednak w wielu innych miejscach. Ogrzewanie ścienne elektryczne to dobry sposób na zapewnienie komfortu cieplnego pracownikom biurowym. Coraz więcej firm decyduje się na ekologiczne sposoby ogrzewania, do których folia grzewcza bez wątpienia się zalicza. Ma to znaczenie nie tylko z punktu widzenia finansów firmy, ale również estetyki. Biuro wyposażone w ścienne panele grzewcze prezentuje się znacznie lepiej, niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych rozwiązań w tym zakresie. Pomaga też w tworzeniu wizerunku nowoczesnego, dbającego o środowisko naturalne przedsiębiorstwa.

Panele grzewcze ścienne znajdą swoje zastosowanie także w lokalach użytkowych, np. małym punkcie handlowym czy w salonie fryzjerskim. Niewielkie biznesy mogą na tym najwięcej skorzystać. Przede wszystkim zaoszczędzą pieniądze na ogrzewaniu, ale oprócz tego ogrzewanie w ścianie pozostawi trochę miejsca do zagospodarowania, co jest szczególnie ważne w przypadku ograniczonej powierzchni.

Ogrzewanie ścienne – sposób montażu

Instalacja folii grzewczej może przeprowadzić każdy. Panele ścienne grzewcze zostały zaprojektowane z myślą o jak najprostszym montażu. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Nasze ogrzewanie ścienne z zestawem montażowym można zrobić własnoręcznie dzięki dołączonej instrukcji, która krok po kroku przeprowadzi przez kolejne etapy pracy. W komplecie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do tego, aby powstały profesjonalne ścienne panele grzewcze: peszel ochronny, puszka elektryczna, przewody zasilające, taśmy montażowe, nożyk i kilka innych części. Klienci nie muszą więc przejmować się kompletowaniem potrzebnych narzędzi. W ten sposób ogrzewanie ścienne elektryczne może powstać bez pomocy osób trzecich oraz dodatkowych nakładów finansowych.

Polecamy jednak skorzystanie z profesjonalnej usługi montażowej. Panele grzewcze ścienne zainstalowane przez fachowców to pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z oczekiwaniami na każdym etapie realizacji. Co więcej, na stworzone przez autoryzowanego instalatora ogrzewanie w ścianie dajemy aż 15 lat gwarancji. Dzięki temu klienci zyskują dodatkowe zabezpieczenie i wsparcie przez długi okres użytkowania naszych systemów.

Ogrzewanie ścienne cena i koszt eksploatacji

Ogrzewanie konwekcyjne jest względnie drogie. Ścienne panele grzewcze wypadają na ich tle znacznie korzystniej. Mowa bowiem o nawet 30-procentowej oszczędności w eksploatacji. Na dodatek panele ścienne grzewcze świetnie komponują się z fotowoltaiką. Połączenie tych dwóch systemów może znacząco odciążyć domowy czy firmowy budżet. Wystarczająco rozbudowane panele słoneczne mogą nawet zapewnić darmowe ogrzewanie budynku.

Jeśli chodzi o ogrzewanie ścienne cena powinna zwrócić uwagę każdego, kto szuka oszczędnych rozwiązań. Nasze produkty są konkurencyjne nie tylko pod względem jakości, ale również kosztu zakupu. Zachęcamy do przekonania się o tym na własną rękę.

Comments are closed.