Taras zimowy Pani Katarzyny. Skuteczne ogrzewanie ogrodu zimowego z produktami TERMOFOL

Taras zimowy Pani Katarzyny. Skuteczne ogrzewanie ogrodu zimowego z produktami TERMOFOL

Marzenie Pani Katarzyny o własnym tarasie zimowym przekuło się w rzeczywistość. Ogród zimowy to nie tylko miejsce relaksu, ale prawdziwa oranżeria przydomowa, gdzie natura splata się z nowoczesnością. Kluczem do całorocznej przestrzeni pełnej uroku jest oczywiście jej skuteczne ogrzewanie.

Spis treści:

  • Ogród zimowy – szklany zakątek Pani Katarzyny
  • Ogrzewanie ogrodu zimowego
  • Oranżerie przydomowe – całoroczne miejsca relaksu

Ogród zimowy – szklany zakątek Pani Katarzyny

Pani Katarzyna, pasjonatka zieleni i estetyki ogrodowej, postawiła sobie ambitne zadanie: stworzyć taras zimowy, który nie tylko oczaruje swoim urokiem domowników czy gości, ale także będzie przestrzenią funkcjonalną przez cały rok. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom od firmy Termofol zimowy ogród jest teraz prawdziwą oazą spokoju i piękna, łączący naturę z nowoczesnością, a przede wszystkim wolny od problemów związanych z nadchodzącym chłodem.

Pierwszym krokiem w metamorfozie tarasu zimowego Pani Katarzyny było opracowanie koncepcji stworzenia ogrodu zimowego całorocznego. Jak wiadomo, inwestycja wymaga sprawnego zaplanowania ogrzewania. Bez efektywnego źródła ciepła żaden ogród zimowy nie będzie miał racji bytu. Nie mniej ważnym elementem jest również opłacalność wybranego systemu grzewczego.

Pojawiło się więc pytanie: czym ogrzać zimowy ogród? Szklany dach i ściany działają co prawda niczym soczewka i dzięki temu w środku może być nieco wyższa temperatura, ale na tego typu przestrzeń jest to zdecydowanie niewystarczające rozwiązanie.

Początkowo Pani Katarzyna zastanawiała się nad tradycyjnymi systemami grzewczymi, ale ich skomplikowana instalacja i wysokie koszty użytkowania skłoniły ją do poszukiwań alternatywnych rozwiązań. Ogrzewanie na podczerwień Termofol wydawało się być innowacyjną opcją, która spełniałaby wszystkie jej oczekiwania.

“Na początku byłam bardzo sceptyczna, jeśli mowa o podczerwieni. Już słowo promieniowanie wzbudziło we mnie niezbyt dobre skojarzenie. Zaczęłam jednak szukać informacji na ten temat i okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują” – mówi Pani Katarzyna.

Trudno się z Klientką nie zgodzić. Promieniowanie podczerwone, choć może brzmieć to na pozór niedorzecznie, jest jak najbardziej naturalne. Takie same fale podczerwieni docierają do nas ze Słońca.

“Szukając informacji na temat ogrzewania podczerwienią, trafiłam na mnóstwo przekłamań. Aż sama zaczęłam się zastanawiać czy podczerwień faktycznie grzeje. Ostatecznie przemówił do mnie przykład z ogniskiem. Gdy stoję blisko ogniska, to widzę światło, które od niego pada i czuję ciepło. Gdy się oddalę, to nadal widzę blask, ale nie czuję już ciepła. To właśnie podczerwień emitowana z ognia nas grzeje” – relacjonuje Pani Katarzyna.

Przeczytaj również:

Jak ogrzać domek letniskowy

Ogrzewanie ogrodu zimowego 

Decyzja o wyborze folii grzewczej, opartej na technologii podczerwieni, była podyktowana nie tylko efektywnością, ale także ekologicznym podejściem Pani Katarzyny. Termofol swoimi produktami dostarcza ciepło, ale również dba o minimalizację zużycia energii, co idealnie wpisuje się w filozofię zrównoważonego życia, której Pani Katarzyna jest oddana.

“Mogłam zainwestować w standardowe ogrzewanie. Kupić jakieś farelki czy coś podobnego, ale nie chciałam zużywać zbyt dużej ilości prądu. Staram się żyć w zgodzie z naturą i zależy mi na tym, aby nie emitować niepotrzebnie szkodliwych substancji do atmosfery. Dlatego te folie grzewcze wydały mi się najlepsze, bo to naturalne źródło ciepła” – podsumowuje.

Rozpoczęło się projektowanie zimowego ogrodu szklanego. Pani Katarzyna planowała przestrzeń, aby stworzyć harmonijne środowisko, gdzie rośliny mogłyby kwitnąć przez cały rok. Ogrzewanie foliami na podczerwień firmy Termofol umożliwiło jej uzyskanie optymalnej temperatury, niezależnie od pory roku. Pani Katarzyna postawiła na podczerwień również z innego względu. Jako zapalona ogrodniczka dobrze wie, że rośliny potrzebują jak najbardziej naturalnych warunków.

“Staram się unikać sztucznych nawozów i innych chemikaliów. A skoro promieniowanie z folii grzewczych jest w zasadzie takie same jak ze Słońca, to dla mnie jest to idealne wyjście” – mówi Pani Katarzyna.

A jak wyglądał zakup ogrzewania na podczerwień do oranżerii przydomowej? Okazuje to prostsze, niż mogłoby się wydawać.

„Zadzwoniłam do firmy, gdzie miły Pan opowiedział mi co mam zrobić, żeby uprościć proces zakupu i montażu. W moim przypadku było mniej skomplikowane, ponieważ ogród zimowy ma kształt prostokąta, a więc nie było potrzeby wykonywania szczegółowego projektu. Firma wyceniła wszystko – razem z montażem. Na tym ostatnim mi zależało szczególnie, bo sama nie dałabym przecież rady tego wszystkiego zainstalować” – relacjonuje nasza Klientka.

Niemałym zaskoczeniem była dla niej szybkość, z jaką instaluje się folię grzewczą. Wielkość pomieszczenia była niewielka, ponieważ miała około 20 m2, ale ekipa Termofolu wykonała swoją pracę w zaledwie pół dnia.

“Po kilku godzinach panowie oznajmili, że wszystko jest gotowe, system działa i można już kłaść podłogę. Nie chciało mi się wierzyć, ale zobaczyłam obraz na ich specjalnej kamerze i naprawdę poczułam ciepło. To wprost niesamowite, że tak cieniutka folia jest w stanie zagrzać mój taras zimowy” – mówiła uradowana Klientka.

Oranżerie przydomowe – całoroczne miejsca relaksu

Po zakończeniu prac budowlanych taras zimowy Pani Katarzyny stał się miejscem magicznym. Rośliny kwitły w pełnym blasku, a atmosfera była nasycona ciepłem, które generowały folie grzewcze. Termofol okazał się strzałem w dziesiątkę, dostarczając komfortu, którego Pani Katarzyna wcześniej nie doświadczyła.

Dzięki foliom grzewczym na podczerwień taras zimowy jest przestrzenią, gdzie nawet w najzimniejsze dni można cieszyć się pięknem zieleni. Ogrzewanie ogrodu zimowego stało się łatwe i efektywne, umożliwiając korzystanie z niego o każdej porze roku oraz dnia.

Dzięki wykorzystaniu folii grzewczych na podczerwień, Pani Katarzyna cieszy się dzisiaj swoim wymarzonym miejscem do odpoczynku i relaksu, bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. Taras zimowy jest zawsze ciepły i przytulny, a przy tym nie generuje dodatkowych kosztów.

Ogrzewanie ogrodu zimowego, foliami grzewczymi na podczerwień Termofol, przeszło najśmielsze oczekiwania Klientki. Jej przydomowa oranżeria to spełnienie marzeń, ale również źródło inspiracji dla innych miłośników ogrodnictwa. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom firmy Termofol Pani Katarzyna jest przekonana, że każdy ogród zimowy może być nie tylko piękny, ale także niezwykle funkcjonalny.

To może cię zainteresować:

Co to jest dom pasywny i dlaczego jest przyszłością budownictwa?

Comments are closed.