maty grzewcze na podczerwień

Wybór i montaż termoregulatora do łazienki

Powszechnie stosowane termoregulatory posiadają stopień ochrony IP20, niestety montaż takiego urządzenia w pomieszczeniu narażonym na podwyższoną wilgotność jest niemożliwy.

W łazienkach i pokojach kąpielowych możemy wyłącznie zainstalować termoregulator o stopniu ochrony IP21 lub wyższym. Stopień ochrony wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkowania systemu jak również na żywotność urządzenia. 

Wyróżniamy dwa typy instalacji termoregulatora w łazience.

A – Montaż na zewnątrz łazienki. Rurka ochronna czujnika temperatury poprowadzona została na ścianie zewnętrznej w dół, następnie wprowadzona została w wyżłobienie wykonane w posadce, pod matą / folią grzewczą.

Jeżeli termoregulator posiada stopień ochrony IP20 musi zostać on zainstalowany wg typu instalacji A

– Montaż termoregulatora wewnątrz łazienki. Rurka ochronna czujnika temperatury została poprowadzona na ścianie wewnętrznej łazienki a czujnik temperatury podłogi został umieszczony w wyżłobieniu wykonanym w posadzce, pod matą / folią grzewczą. 

Montaż wg typu instalacji B możliwy jest tylko i wyłącznie w przypadku gdy termoregulator posiadaj stopień ochrony IP21 lub wyższy!

W przypadku montażu termoregulatora wg typu instalacji A termoregulatora programuje na tryb kontroli temperatury podłogi (czujnika zewnętrznego) 

W tym trybie mamy możliwość ustawienia jedynie zadanej temperatury podłogi.

Jeżeli termoregulator zostanie zainstalowany wewnątrz łazienki możemy zarówno zaprogramować kontrolę temperatury podłogi jak również powietrza z ograniczeniem podłogi.

Comments are closed.